Battery compatible with AEG Electrolux CS-AEQ216VX (2000 mAh, 21.6 V)
Product Code: CS-AEQ216VX
Brand: Cameron Sino
Product Code: CS-AEQ216VX
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 2000 mAh
Rate 43.2 Wh
Voltage 21.6 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 284 g
Dimensions 87 x 82 x 54.3 mm
Is in stock!
Estimated delivery date: Friday 22. May
Qty:
Add to Cart
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 2000 mAh
Rate 43.2 Wh
Voltage 21.6 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 284 g
Dimensions 87 x 82 x 54.3 mm
In stock | Est. delivery: Friday 22 May
4,8 from 500+ reviews on Google!
Your payment methods
The product is interchangeable with the following product numbers:
405 54 78-29/3
Description
Related products
CS-AEQ916VX
CS-AEQ916VX
Type Type: Li-ion
Voltage Voltage: 25.2 V
Capacity Capacity: 3000 mAh
Type Type Li-ion
Voltage Voltage: 25.2 V
Capacity Capacity: 3000 mAh
Is in stock!
CS-AEQ915VX
CS-AEQ915VX
Voltage Voltage: 25.2 V
Voltage Voltage: 25.2 V
CS-AEQ217VX
CS-AEQ217VX
Voltage Voltage: 21.6 V
Voltage Voltage: 21.6 V
Find batteries, accumulators, toners and ink cartridges for your branded equipment at Techtek.
Safe and fast delivery
Safe and fast delivery
99% positive reviews
99% positive reviews