Battery compatible with Alcatel T-Mobile TCL USCellular Virgin Mobile Megafon CS-OT990XL (1500 mAh, 3.7 V)
Product Code: CS-OT990XL
Brand: Cameron Sino
Product Code: CS-OT990XL
Brand: Cameron Sino
4,8
from 500+ reviews on Google!
Capacity 1500 mAh
Rate 5.55 Wh
Voltage 3.7 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 28 g
Dimensions 64.3 x 49.5 x 4.5 mm
Is in stock!
Estimated delivery date: Wednesday 20. May
Qty:
Add to Cart
Your payment methods
Quick Battery Selection Guide
Confirm the Original Battery Model
Check Dimensions and Connector Type
Confirm Voltage Compatibility
Confirm Your Device Model
If you’re unsure, feel free to contact us before ordering.
Capacity 1500 mAh
Rate 5.55 Wh
Voltage 3.7 V
Type Li-ion
Color Black
Net weight 28 g
In stock | Est. delivery: Wednesday 20 May
4,8 from 500+ reviews on Google!
Ihre Zahlungsmöglichkeiten
The product is fully compatible with the following devices:
TCL
A919
A966
A990
C990
I908
USCellular
ADR3035
ONE TOUCH PREMIERE
T-Mobile
MOVE
Alcatel
ONE TOUC POP
ONE TOUC POP C1
ONE TOUC POP C2
ONE TOUCH 903
ONE TOUCH 903D
ONE TOUCH 908
ONE TOUCH 908F
ONE TOUCH 909
ONE TOUCH 910
ONE TOUCH 915
ONE TOUCH 918
ONE TOUCH 983
ONE TOUCH 985
ONE TOUCH 990
ONE TOUCH 990 CARBON
ONE TOUCH 990 CAROME
ONE TOUCH 990A